Ilustrátorská soutěž IKABOG

25.08.2020


Ikabog je původní pohádka, kterou J. K. Rowlingová napsala před více než deseti lety a četla ji před spaním svým dvěma menším dětem. Přestože se jí samotné příběh moc líbil, časem se smířila s tím, že jej budou znát jen její děti. K vydání oblíbeného rodinného příběhu se rozhodla právě teď, aby pobavila děti, rodiče a opatrovníky uvězněné doma během pandemie Covid-19.

Příběh je zamýšlen k předčítání, je zasazen do vymyšleného království a jde o samostatný text, který nijak nesouvisí s jinými knihami autorky, přestože obsahuje témata, kterým se J. K. Rowlingová často vě

Ikabog bude publikován zdarma na: https://ikabog-pribeh.albatros.cz. Po dobu sedmi týdnů budou každý den přibývat nové kapitoly. Nejlepší je, že Ikaboga mohou pro nakladatelství Albatros ilustrovat samy děti. Každý den spolu s novými kapitolami zveřejníme také navrhované náměty pro dětské kresby. Rodiče a zákonní zástupci, posílejte ilustrace svých dětí do naší soutěže, je možné, že se objeví v tištěné knize, která vyjde v překladu Petra Eliáše před koncem roku.

Až kniha v listopadu vyjde, J. K. Rowlingová věnuje celý autorský honorář na projekty, které pomáhají lidem nejvíce zasaženým pandemií, a to jak ve Velké Británii, tak v zahraničí.

Autorka knížky J. K. Rowlingová si přála, aby Ikaboga ve všech zemích ilustrovaly samy děti - čtenáři příběhu. Od 18. srpna 2020 budou každý všední den přibývat nové kapitoly a čtenáři budou mít čas až do 9. října, aby si příběh přečetli a vybrali si námět k ilustraci. Třicet čtyři šťastlivců vybraných porotou pak najde svůj obrázek v tištěné knize, která v českém překladu vyjde ještě letos v listopadu.

Podmínky účasti v ilustrátorské soutěži najdete zde: https://ikabog-pribeh.albatros.cz