ON-LINE katalog Tritius

Vyhledávání v nabídce knihovny

Knižní novinky, nové knihy

Zde naleznete všechny nové knihy a knižní novinky, zařazené do nabídky.


Zprávičky z knihovny

V Týdnu knihoven nabízí každá zapojená knihovna svým uživatelům i potenciálním čtenářům co nejvíce aktivit k atraktivnímu využití volného času a především dává o sobě "vědět" v obci, v komunitě. Společně se pak knihovny jako celek prezentují veřejnosti. Akce se koná každý rok vždy v prvním úplném říjnovém týdnu.
Ani Městská knihovna Přelouč není...

Podzimní swap

21.09.2023

Je vám oblečení malé nebo už vás prostě nudí? Pošlete ho dál! Ve dnech 25.- 27. září doneste nepotřebné oblečení, obuv či doplňky V PĚKNÉM STAVU! do knihovny, my je roztřídíme a připravíme k pondělnímu swapu. V pondělí 2. října si od 8 do 18 hodin můžete přijít vybrat něco pro sebe nebo pro své blízké.

Máme radost, že se nám řady dětí a maminek (a nejenom maminek) stále rozrůstají. Některé děti nám v září nastoupily do školek a některé nové "dorůstající" doplnily skupinky. V současné době máme šest skupinek mladších dětí a dvě skupinky tzv. Knihomilů (odrostlejších sourozenců). Na mladší děti v září čekala pohádka O Červené Karkulce. Kromě čtení...

VÝPŮJČNÍ DOBA

DOSPĚLÍ:      

Pondělí, středa: 8–18 hodin

DĚTI:               

Úterý, čtvrtek 12-16 hodin

Informace pro čtenářské konto

Čtenář oddělení zadává své číslo čtenářského průkazu

  • děti - poslední čísla za nulami v čárovém kódu
  • dospělí - posledních šest čísel čárového kódu

Kniha je základem poznání, učitelem věků, vládcem království ducha.

Lucius Annaeus Seneca


Městská knihovna v Přelouči je veřejnou knihovnou, střediskem knihovnických a informačních služeb. Zabezpečuje všeobecný a rovný přístup všem občanům a institucím ke kulturním hodnotám a informačním zdrojům. Zřizovatelem Městské knihovny v Přelouči je Město Přelouč.

Poskytujeme svým čtenářům a uživatelům široké spektrum knihovnických a informačních služeb. Dále knihovna zajišťuje knihovnické služby prostřednictvím poboček v okolí Přelouče. Městská knihovna v Přelouči poskytuje všechny své služby v souladu se zákonem 257/2001 Sb. (knihovní zákon).