K nám do knihovny se většinou chodí za bílého dne, případně večer dbáme o řádné osvětlení půjčoven, aby čtenáři mohli v klidu vybírat své knihy a číst si v nich. Jednou za rok však čtenáři přicházejí do knihovny právě proto, že je v ní úplná tma. Může Vám to připadat zvláštní, ale je to tak.

Naše snažení a studium čas od času prokládáme také něčím příjemnějším. Vždyť kdo dokáže celý semestr pilně studovat, jistě si zaslouží odměnu. Vysvědčení je vždy důvod k oslavě a gratulaci. Proto jsme se společně sešli 31.1. ve vinotéce U Kotýnků.

Únorové setkání našeho projektu S knížkou do života jsme věnovali knize Prasátko na útěku od autora Arnolda Lobela. Společně s našimi nejmenšími čtenáři a jejich rodiči jsme si nejen postupně přehráli celý příběh, ale ještě jsme dali dětem možnost si některé části děje prožít a vyzkoušet. Velký úklid, třídění odpadu, sledování hasičů při práci. To...

Městská knihovna Přelouč nabízí seniorům, kteří se chtějí vzdělávat, možnost studovat virtuální univerzitu třetího věku (VU3V) formou semestrálních kurzů přírodních a společenských věd, umění, jazyků, informačních technologií a další.