Nové knihy v nabídce

Městská knihovna v Přelouči zve k návštěvě a nabízí nové tituly

Nové knížky v březnu 2020

NAUČNÁ LITERATURAFilosofie

BAKEWELL, Sarah
V existencialistické kavárně. Brno : Host, 2019.: o svobodě, bytí a meruňkových koktejlech. Kniha se zabývá nejvýznamnějšími představiteli existencialismu.


MACHOVEC, Milan
František Palacký a česká filosofie. Praha : Akropolis, 2019.


Vojenství

HRUŠKA, Emil
Pravá ruka K.H. Franka : SS-Standartenführer Robert Gies v protektorátu. Praha : Epocha, 2019.


BRJUCHOV, Vasilij Pavlovič
Tankové eso východní fronty. [Líbeznice] : Víkend, 2019.


Psychologie


PETERSON, Jordan B.
12 pravidel pro život : protilátka proti chaosu. Praha : Argo, 2019.


Zoologie


CHALOUPEK, Václav
Africká abeceda. Praha : Česká televize, 2019. Publikace plná pestrobarevných fotografií představuje abecední seznam africké divoké přírody. Autor v knize rovněž reflektuje své zážitky z afrických filmařských cest, které uskutečnil v rozmezí pětadvaceti let.


BOGUSCH, Petr
Domečky pro včely a užitečný hmyz. Praha : Grada, 2019.


Lékařství


STAŇKOVÁ-KRÖHNOVÁ, Magdaléna

Bylinky pro děti a maminky 2 : praktické použití léčivých rostlin pro rodiny s dětmi od jara do zimy. Praha : Grada, 2019.


BRACKEY, Jolene
Alzheimer : dejte jim lásku a štěstí. Praha : Stanislav Juhaňák - Triton, 2019. Praktické rady pro všechny, kteří se starají o osoby postižené demencí, jak se vypořádat s obtížnými situacemi a zajistit pacientům důstojnou péči.


Dopravní prostředky


LAPÁČEK, Petr
Zmizelé koleje, zmizelá nádraží. Brno : CPress, 2019. Od prvních železnic přes lokálky ke koridorům.


Zahrádkářství


POKORNÁ, Radka
Pěstujeme ve městě : zelené balkony, sousedské záhonky a komunitní zahrady. Praha : Smart Press, 2019.


Litratura


GAIMAN, Neil
Postřehy z poslední řady : vybrané texty.. Praha : Argo, 2019. Dílo světově proslulého autora sci-fi a fantasy literatury je sbírkou nebeletristických textů psaných ve vážném i méně vážném duchu.


Životopisy


KLENER, Pavel

Jde to i slušně. Praha : Galén, [2019]. Druhé, rozšířené vydání vzpomínek českého lékaře profesora MUDr. Pavla Klenera, DrSc. (* 1937), mapuje jeho úctyhodnou životní i profesní cestu. Profesor Klener je uznávanou osobností klinické medicíny, zejména v oborech vnitřní lékařství, hematologie a onkologie.


RIVA, Maria

Moje matka Marlene Dietrichová. Praha : Ikar, 2018. Portrét legendární herečky a zpěvačky Marlene Dietrich nabízí prostřednictvím vzpomínek její dcery upřímnou výpověď o jejím soukromí. Zobrazuje i její blízké Josepha von Sternberga, Jeana Gabina či Ernesta Hemingwaye.KRÁSNÁ LITERATURALUKÁŠKOVÁ, Markéta
InTyMně. Praha : Motto, 2019.

MUSILOVÁ, Anna
Černooká. Praha : Euromedia, 2018.


MUSILOVÁ, Anna
Tamařino souhvězdí. Praha : Euromedia Group, 2019. Román české autorky popisuje osud devatenáctileté Liv, která se nejenom zamilovala do starší ženy, ale rovněž musela bojovat za svůj sen, fotografování.

SVĚRÁK, Jan
Bohemia. Praha : Ikar, 2019.

VONDRUŠKA, Vlastimil
Kronika zániku Evropy : 1984-2054. Brno : MOBA, 2019. Román vypráví o osudech rodiny Wagnerů, která prožívá postupný úpadek evropské civilizace. Kniha je rozdělena na dvě části. První díl nazvaný "Jak to celé začalo" popisuje léta 1984 - 2019 a vychází z reálného vývoje Čech a Evropy. Druhý díl "Jak by to celé mohlo skončit" modeluje formou utopie jeden z možných vývojů společnosti po roce 2020, který by mohl vést až k zániku evropské civilizace.

ZÁRUBA, Martin
Říkali mu Pirát : netradiční cestopis z Gruzie. Brno : Edika, 2019. Cestopisem z Gruzie se prolíná vyprávění o odvážných pasteveckých psech, kteří v horách Kavkazu bojují s vlky i medvědy.

COGNETTI, Paolo
Nikdy nevystoupat na vrchol : cesta do Himálaje. Praha : Odeon, 2019. Literárně zpracovaný cestovní deník italského spisovatele z měsíčního putování po části Nepálu.

GRAVENSTEEN, A.
Pohyby ledu, aneb, Glaciologie pro manipuláty. V Praze : Paseka, 2019. Velmi zajímavě napsaný příběh o lásce, slabosti, manipulaci a důvěře, která se může stát osudnou.

KORN, Carmen
Dcery nové doby. Praha : Prostor, 2019. Z cyklu: Sága jednoho století. Rozsáhlý společenský román je prvním dílem trilogie, která na osudu čtyř žen narozených na počátku milénia, ilustruje dramatické události v Německu 20. století.

LEVI, Primo
Je-li toto člověk. Voznice : Leda, 2019. Autobiografický román významného italského spisovatele, čerpající z jeho osobních zkušeností v koncentračním táboře v Osvětimi.

WATSON, Christie
Sestřička : profese, která mi změnila život... a vám možná taky. Voznice : Leda, 2019. Působivý román o jedné z nejtěžších a nejpotřebnějších pracovních profesí, ve které autorka čerpá ze svých letitých zkušeností zdravotní sestry a předkládá je s dojetím i humorným nadhledem. Románový debut získal ocenění za šíření dobrého jména ošetřovatelské profese.

LITERATURA PRO DĚTI A MLÁDEŽKOŽÍŠEK, Josef
Pohádky a básničky. Říčany : SUN, 2019. Špalíček pohádek a básniček pro malé čtenáře.

KONDO, Marie
Kiki a Jax : příběh o zázračné síle přátelství. Praha : Euromedia Group, 2019.

MRÁZKOVÁ, Eva
České pohádky pro malé děti : anglicko-české vydání = Czech fairy tales for small children : English-Czech edition. Brno : Edika, 2019.

PETŘÍČKOVÁ, Renata
Bubákov : Bubajzlík a tajemný hrad. Praha : Bambook, 2017. Bubajzlík je malý bubáček, který se narodil ve sněhu před starým hradem Bubákovem. Byla mu zima, a tak se vydal do hradu ohřát. Narazil tam na tři milé čarodějnice - Drátenici, Metrnici a Jitrnici, které vaří pro všechny čokoládu. Postupně se seznamuje s dalšími obyvateli a odhaluje tajemství celého hradu.

VRÁTNÁ MILITKÁ, Karin
Čapek & Čapek : hravě světem velkých umělců Josefa a Karla. Praha : Verzone, 2018. Pro děti od 8 let i dospěláky.