Nejkrásnější strom Přelouče

Anketa Městské knihovny


NEJKRÁSNĚJŠÍ STROM MĚSTA PŘELOUČE 2021

Městská knihovna Přelouč, společně s Odborem životního prostředí MÚ Přelouč a Mateřskou školkou Kladenská, vyhlásila v březnu opět hlasovací anketu Nejkrásnější strom Přelouče. Hlasování bylo ukončeno 20. dubna.

Životní prostředí je dnes už ve školách i školkách naštěstí často zmiňované téma. Děti se s enviromentální výchovou setkávají už od nejútlejšího věku. Proto jsme rádi, že můžeme každý rok také přijít se svou troškou do mlýna.

Letošním vítězem ankety se stal krásný vzrostlý smrk na rohu ulic Žižkova a Československé armády. Hlasovalo pro něj 255 účastníků ankety.

Součástí vyhlášení vítězného stromu je každý rok i zasazení stromku nového. Děti z Mateřské školky Kladenská vždy přihlížejí sázení ve velkém počtu, ale to v letošním roce bohužel není možné. Proto jsme se rozhodli vysadit stromek přímo v areálu školky, aby děti mohly opravdu zblízka sledovat jeho růst, případně na něj později zavěsit krmítko pro ptáky.

Doufáme, že se stromku bude v péči dětí dobře dařit a že letošní vítěz ankety, který letos oslavil už 60. narozeniny bude Přelouč zdobit ještě dlouho.


  • Vítěz ročníku 2019 - LÍPA SVOBODY - ul. Zborovská
  • Vítěz ročníku 2018 - LÍPA VELKOLISTÁ - u cukrárny Duo (252 hlasů)
  • Vítěz ročníku 2017 - JAVOR KLEN - za kostelem s. Jakuba u Masarykova náměstí (251 hlasů)
  • Vítěz ročníku 2016 - DUB LETNÍ - na levém břehu Labe před lávkou (286 hlasů)
  • Vítěz ročníku 2015 - PLATAN JAVOROLISTÝ - za ZŠ Masarykovo náměstí (276 hlasů)
  • Vítěz ročníku 2014 - LÍPA - Na Dole (28 hlasů)