Nadcházející události


 

V sobotu 10 října 2020 od 14 hodin v Městské knihovně Přelouč proběhne akce Knihvazačská dílna první pomoci. Pod vedením knihvazačského mistra Jaroslava Těsnohlídka se můžete naučit jak opravit poškozenou knihu.

Srdečně zveme na přednášku Josefa Kříže o téměř tragickém příběhu dívky s lípou na československé jednokorunové minci z let 1957-1992. Přednáška se koná ve středu 7. října 2020 v přednáškovém sále KICMP.

Dovolujeme si Vás pozvat na výstavu grafiky Josefa Kábrta, výtvarníka a režiséra animovaného filmu, kreslíře, grafika, malíře, tvůrce exlibris a ilustrátora. Výstava je připravena k jeho stému výročí narození. Vernisáž proběhne ve čtvrtek 1. října 2020 v 17 hodin v čítárně Městské knihovny Přelouč.

Všem, kteří překonali všechny komplikace a dokončili letošní letní semestr Univerzity třetího věku, si dovolujeme vyslovit nejhlubší obdiv. Nebylo to určitě jednoduché a máme radost, že žádný ze studentů se nedal odradit. Společné zakončení semestru a předání ,,vysvědčení" nás čeká během září a už teď se na vás všechny těšíme.
Pro některé ze...

Ikabog je původní pohádka, kterou J. K. Rowlingová napsala před více než deseti lety a četla ji před spaním svým dvěma menším dětem. Přestože se jí samotné příběh moc líbil, časem se smířila s tím, že jej budou znát jen její děti. K vydání oblíbeného rodinného příběhu se rozhodla právě teď, aby pobavila děti, rodiče a opatrovníky uvězněné...

Upozorňujeme všechny účastníky letošního jarního kurzu trénování paměti v Městské knihovně Přelouč, že zbývající lekce, které jsme nestihli před vyhlášením nouzového stavu, budeme nahrazovat v těchto termínech - 24.9., 8.10, a 22.10.2020 vždy ve 13 hodin v klubovně KLASu.
Chápeme, že problém se zhoršováním paměti netrápí jen starší ročníky....