Dubnové čarování

27.04.2022

Konec dubna je dobou, kdy se zejména děti, ale často i dospělí, rádi pobaví na téma čarodějnic. Konec konců je potřeba se řádně připravit na poslední dubnový večer. V knihovně jsme rádi vyhověli žádosti škol o programy právě na toto téma. Strávili jsme s dětmi několik krásných dopolední, obklopeni pomůckami k věštění nebo přeměňování, maketami bájných zvířat, kouzelnickými hůlkami a klobouky. Nechyběly ani knihy, které v knihovně na toto téma máme. Nahlédli jsme společně do světa Bradavické školy, veselo nám bylo i s Malou čarodějnicí. Protože proletět se na křídlech dětské fantazie je vždycky krásné.
Mimo toto téma jsme přivítali děti i na literárních programech o našich klasicích, na dílnách o práci s informacemi, na hrátkách s poezií nebo na setkání s Nejhoršími dětmi na světě.
Letošní jaro dává totiž dětem i vyučujícím konečně prostor k návštěvě knihovny a my z toho máme velkou radost.