Březen patřil čtenářům v celé České republice

03.04.2023

Je to tak už několik desetiletí. Březen je měsícem knih, čtení a čtenářů. Ve všech knihovnách, ať jsou malé nebo velké.
U nás v Přelouči se v tomto měsíci každé volné dopoledne střídala školka za školkou a třída za třídou. Užívali jsme si s dětmi čtení a vyprávění, prohlíželi leporela s těmi nejmenšími a vyřádili jsme se s veselými příběhy a s dětskou fantazií.
S nejmenšími účastníky projektu S knížkou do života jsme v březnu otevřeli knihu Malá čarodějnice a společně jsme se vrhli do víru karnevalu a pohádkových převleků, čtení a trénování předčtenářských dovedností. Bylo to parádní rozloučení se zimou a už se těšíme na jarní příběhy, které si určitě také užijeme.
Aby ale nebyli ošizeni ani starší čtenáři, konal se 16. 3. opět tradiční Literární podvečer ve vinotéce U Kotýnků. Se spisovatelkou Martinou Boučkovou, která už dávno není jen regionální autorkou, jsme strávili příjemný večer, plný povídání a humoru.
Březen u nás otvírá jarní část kulturních programů. Je to období plné ruchu, ve kterém knihovny naplno dokazují, že se mění z tichého, poklidného prostoru na místa setkávání, vzdělávání, akčních zážitků a tvůrčích dílen.