Den pro dětskou knihu

01.12.2022

V neděli 27.11. jsme již tradičně uspořádali pro veřejnost odpolední program s názvem Den pro dětskou knihu. Tato celostátní akce je už řadu let zejména pro rodiče s malými dětmi vítanou možností, jak si zasoutěžit, vstoupit do pohádkových příběhů, vytvořit s dětmi něco pěkného ve vánoční dílně a nebo si prostě jen užít krásné dětské knihy. Protože součástí programu jsou vždy i ukázky knižních novinek pro malé čtenáře, aby se Ježíšek mohl inspirovat.
Pro nás je tento předvánoční program vždy zahájením adventu. A k naší radosti letos přišel opět rekordní počet návštěvníků. Celkem 284 malých i velkých zájemců o pohádky a dětské knihy. Kdo jste tu byli, víte, že po celé dvě hodiny trvání programu knihovny doslova praskala ve švech.
V poslední době je to už vlastně klasická situace. Velký zájem veřejnosti nás těší, jsme schopni zorganizovat zajímavé programy, ale pak ve finále se nám všichni do knihovny prostě nevejdou. V létě je možné akce přesunout do parku, ale v zimě už není kam prostor zvětšovat.
Nezbývá než věřit, že se situace zlepší, že stavba knihovny nakonec nebude jen náš velký sen a že se všichni naši uživatelé dočkají adekvátního prostoru pro své koníčky a záliby. Držme si společně palce.