E-knihy

03.01.2022

Od ledna 2022 nabízíme našim čtenářům možnost zapůjčit si knihy nejen v tištěné podobě ale i v elektronické. Ve spolupráci s portálem www.palmknihy.cz vám nabídneme více než 10700 titulů. Denně budou k dispozici nově vydané e-knihy, čímž  čtenáři získají některé tituly dříve než většina knihkupectví. 

Postup pro čtenáře

Jak se zapojit do e-Výpůjček:

1. Zaregistrujte se v knihovně.
2. Zaregistrujte se na stránkách www.palmknihy.cz (se stejnou emailovou adresou, kterou máte uvedenou v čtenářském kontě katalogu knihovny).
3. Stáhněte si aplikaci Palmknihy do čtecího zařízení, která je k dispozici ke stažení zdarma na Google Play pro Android (verze 4.1 a vyšší) nebo přes App Store pro iOS (verze 8.4 a vyšší).

Jak si vypůjčit e-knihu:

1. Přihlaste se do on-line katalogu vaší knihovny.
2. U vybraného titulu zvolte tlačítko "Půjčit e-knihu". Po stisknutí tlačítka se vám zobrazí oznámení o úspěšném provedení e-výpůjčky. Na emailovou adresu vám dorazí oznámení o uskutečněné e-výpůjčce.

Jak otevřít knihu:

1. Otevřete aplikaci Palmknihy. Sekce s "Místními" (stáhnutými) e-knihami bude zpočátku prázdná.
2. V horním menu zvolte sekci "ONLINE" a vyplňte vaše přihlašovací údaje, které jste uvedli při registraci do portálu www.palmknihy.cz.
3. Kliknutím na obálku stáhnete e-knihu ze sekce "Online" do "Místní". Pouze při tomto musíte být připojeni k internetu.