Literární podvečer

26.02.2024

Tereza Košnařová - Jednou se mi splní sen - Trochu deník, trochu cestopis: Nepál a Indie

V roce 2011 odjela Tereza Košnařová na půl roku do Asie a vyzkoušela si, jaké výzvy s sebou přináší změna životního stylu ze dne na den. V rámci dobrovolnického programu měla na starosti dvacet sedm rošťáků z dětského domova a sžívala se s nepálskou rodinou, která ji u sebe ubytovala. V knize se dozvíte, jak se dají zvládnout padesátistupňové teploty a proč si nasednutí do autobusu k indickému řidiči žádá notnou dávku odvahy. Vážně i nevážně o tom, jaké bylo nemít k dispozici výdobytky civilizace a co všechno můžou způsobit nedorozumění daná kulturními rozdíly. Knihu doprovázejí autentické fotografie pořízené na cestách. 

Michal Zmítko - Meč pro krále - Historický román odehrávající se na počátku vlády mladého Jana Lucemburského na Přeloučsku.
Temná zákoutí středověku, zrada, spiknutí a láska.
Poklidné městečko Přelouč je otřeseno vraždou místního kováře. Proč by někdo zabíjel kováře? Zvlášť, když se z kovárny zdánlivě nic neztratilo. Tragická událost překvapivě spustí řetězec událostí a zasáhne i do života mladé dívce Tereze, která právě prožívá svou první lásku. Kovářův syn Michael, který chce otcovu záhadnou smrt objasnit, záhy pochopí, že ve hře je mnohem víc, než by se na první pohled mohlo zdát, nejde totiž o nic menšího, než je spiknutí proti panovníkovi.