Nenažraná koza

26.01.2023

Pro velký zájem o projekt S KNÍŽKOU DO ŽIVOTA (BOOKSTART) jsme od ledna nového roku vytvořili 6 skupinek dětí ve věku 1,5 roku do 3 let a dvě skupinky (pokračující) starších dětí ve věku do 7 let, které jsme pro odlišení nazvali KNIHOMILOVÉ.
Mladší děti prožily první schůzku s nenažranou kozou. Tedy ne přímo s ní, ale s veselou knihou Petra Horáčka Nenažraná koza. Petr Horáček je český výtvarník a autor knih pro děti, žijící v Anglii. Jak mnohé maminky předškolních dětí rády potvrdí, je velice oblíbený u dětí i rodičů pro své jednoduché texty a krásné ilustrace. Výjimkou není ani příběh zvídavé kozy, která sní, na co přijde: kromě psích granulí a prasečích pomejí i květinu, botu a dokonce i farmářovy trenky. Není divu, že se jí udělá špatně od žaludku a hraje všemi barvami. Nakonec ale (jako ve správné pohádce) vše dobře dopadne. Takový příběh pro nejmenší nahrává k povídání na různá témata, např. jak to na farmě chodí, jaká zvířata farmáři chovají a čím se živí. Děti si užily veselé předčítání, procvičily si barvičky a přišlo i ponaučení, že nemají vše ochutnávat. Na závěr si vyrobily svou vlastní barevnou kozičku, kterou si odnesly domů na památku.
Knihomilové na svou první schůzku museli vystoupat do druhého patra, kde se nachází naše klubovna. S knížkou Kde zůstal medvídek Bobík (Pierre Coran) si prožili příběh ztraceného plyšového medvídka. Vydali se po stopách ve sněhu nočním lesem, polekali se zajíce, vylezli na strom s veverkou a pomocí sovy se bezpečně dostali do bezpečí domova. Na závěr si ještě pomocí bílé barvy vytvořili vzpomínku v podobě obrázku zasněženého lesa.
V únoru se sejdeme ve čtvrtek 9. a v pátek 10. od 9.15 hodin a 10.00 hodin, v úterý 14. a 21. od 16.30 hodin. A co nás příště čeká? To si necháme jako překvapení. Jen napovíme, že nás při odpoledních schůzkách navštíví regionální autorka dětských knih Magdaléna Novotná.