S baterkou do knihovny 2021

19.02.2021

Městská knihovna Přelouč pořádá už několik let každý únor čtenářsky velmi oblíbenou akci S baterkou do knihovny. Večerní procházka temnou knihovnou, luštění a řešení záhad, objevování nečekaných zákoutí a pozorování rejdů knižních skřítků. To vše přitahuje každým rokem stále víc zájemců. Letošní situace se ale radikálně liší od běžných podmínek, a proto jsme i my zvolili jinou formu této akce. Od 19. února do 12. března 2021 mohli všichni zájemci zhlédnout video a odpovídat na otázky uveřejněné na našem webu. Kvíz byl připraven pro tři věkové kategorie (předškoláci, školáci a dospěláci) a vyplnilo ho 83 účastníků. Každý, kdo vyplněný formulář odeslal pod jménem či přezdívkou, si může v čase výpůjční doby ve výdejním okénku (dveřích) knihovny vyzvednout odměnu - placku S BATERKOU DO KNIHOVNY 2021. (Zvoňte na zvonek vlevo ode dveří). Video si můžete pustit i nadále a z bezpečí domova sledovat, jak je to se strašidly v knihovně.  

A pokud někomu z dospělých soutěžících vrtá hlavou odpověď na bonusovou otázku (Haruki Murakami - Podivná knihovna), tak vězte, že vám ji neprozradíme. Přečtěte si ji. A abychom vás navnadili, přikládáme komentář jednoho čtenáře na www.databazeknih.cz:

Pohádka?
Nebo příběh s přesahem, který není pro každého?
Krásná ilustrovaná kniha od světoznámého spisovatele.
Tak všelijak by se dala uchopit.
Nehledal bych ovšem za každou cenu rozuzlení textu.
Sám v sobě mám jistý podtext vyprávění, který nikomu nebudu vnucovat.
Více než pochopení, zaujme struktura a jednoduchost příběhu. Postavy, které vám na malém prostoru rozkvetou do poetických rozměrů.
Příběh je bohatý a smutný. Ilustrace doplňují kolorit .
Co více napsat... Přečtěte si...

Pokud vás kniha zaujala, další komentáře si můžete přečíst zde.