S baterkou do knihovny 2020

27.02.2020

K nám do knihovny se většinou chodí za bílého dne, případně večer dbáme o řádné osvětlení půjčoven, aby čtenáři mohli v klidu vybírat své knihy a číst si v nich. Jednou za rok však čtenáři přicházejí do knihovny právě proto, že je v ní úplná tma. Může Vám to připadat zvláštní, ale je to tak.

Knihovna se večer 21. února proměnila na místo plné záhad, tajuplných zákoutí, ukrytých hádanek a soutěžních otázek. Dobrý pozorovatel vystopoval dokonce i skrytá bonusová překvapení. Letošní téma skřítků a pokladů bylo pro bloudění mezi knihami jako stvořené.

Pokud se někdo chce této večerní každoroční akční soutěže zúčastnit, nemusí být ani čtenářem knihovny a rozhodující není ani věk. Stačí pořádná baterka a chuť vyzkoušet sám sebe v luštění a hádání.

Byly připraveny tři trasy. Pro nejmenší, pro školáky a pro dospěláky . Celkem se během tří hodin zúčastnilo 120 baterkových badatelů a když k nim připočtete nějaký ten nesoutěžící doprovod, jistě uznáte, že k naší velké radosti bylo zájemců až až.

Děkujeme všem, kteří si k nám přišli zaluštit, nebo jen pozorovat noční život skřítků a trpaslíků, kteří v knihovně bydlí. Máme radost, že přišly nejen děti, ale do soutěží se pustili i dospělí. A doufáme, že za rok se v temné knihovně opět sejdeme.