Kdo je kdo? - S knížkou do života

28.06.2020

Program pro skupiny Bookstartu připravuje Martina Nalezinková, která je pro nás velkou oporou.

Martina je knihomol s pedagogickým vzděláním. Má zkušenosti z praxe na prvním stupni Základní školy. Několik let s knihovnou spolupracovala na vedení čtenářského klubu. Z městské knihovny nikdy neodchází s prázdnou. Denně si najde chvíli pro odpočinek u knihy, velmi ráda předčítá dceři před spaním. Právě u čtení knih určených dětem má plno nápadů, jak příběh zdramatizovat či doplnit doprovodnými činnostmi. Když má vymyšleno, ráda zprostředkuje zážitek dětem a rodičům ve svém okolí. Jak sama říká: "S knížkou do života je skvělá příležitost."

Další skvělou organizátorkou Bookstart je Petra Šitler, je velice skromná, když o sobě říká:
"Má pomoc při programu je spíše technická, zařizuji materiál, domlouvám termíny, kdy se můžeme v knihovně sejít. V knihovně jsem pomocníkem při akcích pro děti již od 18 let. Vyšší odborné vzdělání v oboru Obnova a rozvoj venkova jsem si rozšířila rekvalifikačním kurzem pořádaným Národní knihovnou určeným pro pracovní činnost knihovnice. Knihovna v Přelouči je pro mě oázou klidu plnou inspirace na čtení. Knihy mě provázejí celým životem a zatím to vypadá, že budou provázet i mou dceru. Martina ví, že při domlouvání programu razím heslo "Téměř nic není nemožné" a jsem pro každou "špatnost", kterou navrhne."

A co plánujeme dál?

Pro projekt S knížkou do života si chceme půjčit na některou ze schůzek rytmické nástroje z Krajské knihovny v Pardubicích. Až situace a počasí dovolí, rády bychom se s Vámi a dětmi sešly mimo program na pozdní snídani v parku. Zváni budou samozřejmě i rodinní příslušníci, kamarádi, prostě všichni, koho akce zaujme. Na podzim uvažujeme o přehlídce vyřezaných dýní.