S knížkou do života aneb Kdo je kdo

04.01.2021

Programy pro skupiny rodičů a dětí v rámci projektu S knížkou do života (Bookstart) připravují Martina Nalezinková a Petra Šitler.

Martina je knihomol s pedagogickým vzděláním. Má zkušenosti z praxe na prvním stupni základní školy. Několik let s knihovnou spolupracovala na vedení čtenářského klubu. Z knihovny nikdy neodchází s prázdnou. Denně si najde chvíli pro odpočinek u knihy a velmi ráda předčítá dceři před spaním. Právě u čtení knih určených dětem má plno nápadů, jak příběh zdramatizovat či doplnit doprovodnými činnostmi. Když má vymyšleno, ráda zprostředkuje zážitek dětem a rodičům ve svém okolí. Jak sama říká: "S knížkou do života je skvělá příležitost."

Petra působí v knihovně od 18 let jako dobrovolník při akcích pro děti. Vyšší odborné vzdělání v oboru Obnova a rozvoj venkova si rozšířila rekvalifikačním kurzem pořádaným Národní knihovnou určeným pro pracovní činnost knihovnice. Knihovna v Přelouči je pro ni oázou klidu plnou inspirace na čtení. Knihy ji provázejí celým životem a zatím to vypadá, že budou provázet i její dcerku. Dle jejích slov je její pomoc při programu spíše technická, zařizuje materiál, komunikuje s rodiči, ale to z ní mluví skromnost.