S knížkou do života v novém školním roce

23.09.2021

Po prázdninových piknicích v zahradě Skautského centra v Přelouči jsme se v září s dětmi a rodiči opět sešli v prostorách Městské knihovny. S básničkou Ester Staré Hurá do přírody jsme hravou formou zavzpomínali na dovolené a výlety.

Co všechno je třeba si zabalit do kufru? Jak vlastně vypadají zvířátka, žijící v lese? A čím vším se dá na výlet jet? Stihli jsme najít odpovědi na spoustu otázek a dokonce se svést mašinkou.

V říjnu se moc těšíme na netradiční setkání venku v zahradě Záložny, spojené s podzimní tématikou. Kdo bude chtít, může si přinést a vyřezat dýni, nebo si může dýni na vyřezání koupit přímo na místě. Pro děti bude připraveno i hravé podzimní tvoření. Vydlabané dýně po skončení akce za Záložnou rozsvítíme. A pokud se chcete pochlubit svojí doma vydlabanou dýní, můžete ji přinést s sebou. Nebo se můžete při večerní procházce jen přijít podívat na naše umělecká díla.

Své dýně, zanechané na večerní výstavě, si budete moci vyzvednou v pondělí 25. 10. 2021 ve výpůjční době.

Akce se koná za každého počasí, ale pouze za příznivé epidemiologické situace. Začínáme v 15.00 a zveme nejen děti, zapsané do projektu Bookstart. Protože podzim je tu přece pro všechny.