Týden knihoven 2023

22.09.2023

V Týdnu knihoven nabízí každá zapojená knihovna svým uživatelům i potenciálním čtenářům co nejvíce aktivit k atraktivnímu využití volného času a především dává o sobě "vědět" v obci, v komunitě. Společně se pak knihovny jako celek prezentují veřejnosti. Akce se koná každý rok vždy v prvním úplném říjnovém týdnu.
Ani Městská knihovna Přelouč není výjimkou a jako každý rok si pro své čtenáře připravila plno zajímavých akcí.

  • Hned 2. října vypukne PODZIMNÍ SWAP oblečení, obuvi a doplňků. Koná se od 8 do 18 hodin ve foeyr Občanské záložny a principem této akce je krátké ale výstižné heslo NEKUPUJ, NEVYHAZUJ, VYMĚŇUJ. Vstupné je 50,- Kč za dospělého. Příjem oblečení do swapu je ve dnech 25.-27.9. a je samozřejmě zdarma. Věci, o které nikdo neprojeví zájem, budou darovány Charitě Přelouč.
  • Od 2. do 31. října čeká na návštěvníky čítárny VÝSTAVA PORTRÉTŮ Emy Tony Žlumovové.
  • 3. a 5. října od 12 do 16 hodin je pro děti připravena soutěž LOVCI POKLADŮ. Soutěží se o drahokamy, které si děti budou moci vyměnit za jiné poklady.
  • Od 3. října každé úterý a čtvrtek na děti čeká TAJEMSTVÍ PROUTĚNÉHO KOŠÍKU. V koši na děti čekají knížky jako překvapení, zabalené a označené pouze několika nápovědami. A v každé z nich pak soutěžní anketní lístek. 
  • V sobotu 7. října se knihovnice promění v netradiční učitelský sbor a společně s 20 přihlášenými dětmi si užijí ODPOLEDNE V BRADAVICKÉ ŠKOLE ČAR A KOUZEL
  • Na nové čtenáře čeká v Týdnu knihoven příjemné překvapení - ROČNÍ REGISTRACE ZDARMA (v hodnotě 150,- Kč - dospělí, 50,- Kč - děti)
  • Pro "hříšníky" (rozumějte ty, kteří knihy nevrací včas a obdrží pak upomínku v hodnotě 40,-, 60,- nebo 100,- Kč) je připravena AMNESTIE pro upomínkáře! Pokud spadáte to této skupiny a z nějakých důvodů se k nám již dlouho nemůžete dostat nebo se už třeba i ostýcháte, neváhejte a využijte této skvělé nabídky, která se neodmítá!