Literatura pro dospívající čtenáře

17.12.2022

Literatura pro dospívající mládež je taková "Popelka". V dětském oddělení nemá ještě co dělat a v dospělém už ji zase nechtějí. Knihovny, které nemají samostatné oddělení pro dospívající mládež - a to jsme také my - musí hledat jiné způsoby, jak tuto literaturu zviditelnit. Jednou z forem je bibliografie, kterou vám nabízíme na níže uvedeném odkazu. Je to nejnovější literatura, která je doplněna obsáhlými anotacemi.¨
V knihovně tyto knihy najdete hned u dveří v hlavní půjčovně, je tam vyčleněný malý rohový prostor. Knihy jsou řazeny abecedně a v katalogu mají za signaturou označení YA. V seznamu některé knihy toto označení nemají, protože byly zařazeny do oddělení pro dospělé čtenáře. Obsahově patří do obou skupin a někdy je těžké rozhodnout. Přejeme vám šťastnou volbu při výběru knih a věříme, že tento seznam přispěje k tomu, abyste odcházeli z knihovny spokojení.